من کی ام؟ و برای شما چه کار می کنم؟

1- درباره من

من مهدی پاک نهاد هستم. حدود 10 سالی میشه که با اپلای و پذیرش تحصیلی سروکار دارم. 5 سال اولش خودم درگیر تجربه های مختلف اپلای کردن بودم، اما بعد از پایان تحصیلاتم و گرفتن PhD، شروع کردم به دادن مشاوره به دانشجوها و کمک کردن به بچه هایی که علاقه مند به پذیرش و مهاجرت تحصیلی هستند.

 

دانشگاه هایی که موفق شدم پذیرش بگیرم اینها بود:

دانشگاه وین اتریش که اولین تجربه اپلای من بود (سال 88 و 89) و برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به اتریش رفتم. و بعد هم دانشگاه های لوون بلژیک (این دانشگاه رو پذیرش گرفتم اما نرفتم)، زوریخ سوئیس، کمبریج انگلیس، و دی پال شیکاگوی آمریکا.

 

وجه مشترک همه این سال ها یک چیز بوده: عشق به زندگی دانشگاهی و تلاش برای تجربه فضای آکادمیک دانشگاه های تاپ دنیا و بعد هم انتقال این تجربه به دانشجویان ایرانی. کلا این قصه اپلای رو دوست دارم. به نظرم بحث پذیرش تحصیلی که در اغلب موارد مقدمه ای هست برای مهاجرت تحصیلی، نه یک کار اداری-دانشگاهی پردردسر و بورینگ، بلکه یک نوع طرز تفکر و یک جور سبک زندگیه. سبکی که به تو یاد می ده هیچ وقت به هیچ چیز و هیچ کجا وابسته و محدود نمونی و همیشه با یک رویای بزرگ زندگی کنی، رویایی که به زندگی ت جهت و هدف می ده و تو رو پر از انگیزه و امید می کنه تا بجنگی و چیزی که لایقش هستی رو به دست بیاری.

اپلای بهت یاد می ده که ساکن نمونی، همیشه توی یک برنامه باشی و برای ادامه راهت اکشن پلن داشته باشی، بهت تلاش کردن رو آموزش می ده و در عین حال صبر و استقامت رو، و البته عشق و امید به آینده. و وقتی به آینده دلخواهت می رسی بهترین هدیه ای که می گیری آرامش هست و اعتماد به نفس و خودباوری. اپلای یعنی ایمان؛ ایمان به خودت و توانایی هات، ایمان به قدرتی که برای ساختن یک زندگی زیبا داری و ایمان به اینکه همیشه می تونی تکیه گاه مطمئنی برای خودت و عزیانت باشی!

به خاطر این چیزهاست که فکر می کنم اپلای یک طرز تفکره، و کسی که کیس اپلای هست، در واقع یک سبک زندگی متمایز و متفاوت از دیگران داره که قابل احترام، افتخارآمیز، و بسیار بسیار زیباست!

در حال حاضر در ایران، تهران زندگی می کنم. اما خب، ممکنه به زودی، دوباره یک جابجایی در محل زندگیم اتفاق بیفته.

 

–  رزومه من در حوزه اپلای و پذیرش تحصیلی

 • مشاور و مربی اپلای و موسس «اپلای آکادمی»

 • تجربه پنج اپلای موفق (دارنده پنج دعوتنامه(Admission Letter)  از پنج دانشگاه برتر جهان (کمبریج انگلستان، زوریخ سوییس، وین اتریش، لوون بلژیک، و دی پال شیکاگو آمریکا))

 • موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی مقطع فوق لیسانس از دانشگاه وین اتریش(2013-2014)

 • برنده برنامه تبادل دانشجویی دانشگاه زوریخ سوئیس (2016-2017)

 • برنده بورس تحقیقاتی یک ساله از دانشگاه دی پال آمریکا (2017-2018)

 • مولف کتاب «راهنمای اپلای و دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های خارجی» (تهران: نشر کتاب کسرا، 1397)

 • مولف و مترجم پنج عنوان کتاب (از جمله کتاب های اصول و مهارت های پروپوزال نویسی، اصول و مهارت های مقاله نویسی ISI، اصول ارائه و سخنرانی علمی، و …)

 • مشاور و مربی ده ها دانشجوی متقاضی اپلای در دانشگاه های مختلف

 • بیش از هفت سال مشاوره و تدریس در زمینه اپلای و مهاجرت تحصیلی، و روش تحقیق آکادمیک

لوگو اپلای آکادمی

2- داستان «اپلای آکادمی»

اما چی شد که اپلای آکادمی رو تاسیس کردم؟

سال ها پیش، وقتی برای اولین بار اقدام به اپلای کردم، با یک معضل بزرگ مواجه شدم؛ تقریبا هیچ منبع اینترنتی قابل اعتماد، روزآمد و فراگیری درباره آموزش پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از ایران وجود نداشت تا دانشجویی مثل من که توان پرداخت دستمزدهای میلیونی واسطه ها و موسسات اعزام دانشجو رو نداشت، بتونه با تکیه بر آموزش های اون مرجع، همه مراحل اپلای -از نقطه شروع گرفته تا انتخاب کشور و دانشگاه و گرفتن نامه پذیرش و نهایتا اخذ ویزا و اعزام به کشور مقصد- رو دنبال کنه.

نبود چنین منبعی باعث شد که من در طول سال های اپلای خودم، همیشه از روش پرهزینه «آزمون و خطا» استفاده کنم، چون چاره دیگه ای نداشتم، ضمن اینکه در آن سال ها هنوز شبکه هایی مثل اینستا به فراگیری امروز نبود که هر کسی بتونه تجربه هاش رو در بحث مهاجرت تحصیلی با دیگران به اشتراک بگذاره.

به هر حال، من به روش خودم پیش رفتم و به مرور انواع مختلف اپلای رو تجربه کردم و شرایط مختلف زندگی دانشجویی در کشورهای مختلف رو از نزدیک دیدم. همون طور که سختی ها و دلتنگی ها و مشکلاتش رو تجربه کرده بودم، با قشنگی های مهاجرت و جذابیت های تحصیل در بهترین دانشگاه ها و احساس فوق العاده آزادی و حس امنیت و دسترسی داشتن به بهترین امکانات و خدمات هم آشنا شدم و از وجودشان لذت بردم.

 

اون روزها گذشت، اما …

اما واقعیت اینه که هنوز هم جای خالی یک منبع آموزشی خوب و کاربردی در فضای وب احساس می شه. شرکت ها و موسسات زیادی سایت زدن و پیج ساختن «ظاهرا» دارن به موضوع اپلای و مهاجرت می پردازن، اما مشکل اینجاست که باید قبل از هر چیز پول حسابی داشته باشی تا بتونی از خدمات شود استفاده کنی، و تازه چه خدماتی!! … ولی آخه یه دانشجویی که تا الان تمام دغدغه ش دانشگاه و درس بوده و تازه قصد داره بره اون ور که باز هم درس بخونه، چند هزار دلار و یورو از کجا باید بیاره  بده به شما تا براشون یه نامه پذیرش خشک و خالی بگیرید!؟   

پس تصمیم گرفتم «اپلای آکادمی» رو راه اندازی کنم تا مثل یک دانشگاه، به دانشجویان مشتاق اپلای، و اونهایی که می خوان برای اولین بار اقدام به پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه خارجی کنند یاد بده چطور شروع کنند، چطور مسیر رو طی کنند، و در نهایت چطور پرچم موفقیت شان در کشور مقصد رو بر زمین بزنند. البته هنوز اول راه هستم و هم وبسایت و هم پیج اینستاگرام اپلای آکادمی، مسیر طولانی برای کامل کردن پروژه ای که در ذهنم دارم در پیش دارند.

آموزش اپلای

3- چه کارهایی می توانم برای شما انجام بدهم؟

حالا برویم سراغ اینکه توضیح بدهم چه کاری از دست من برمی آید برای کمک به شما.

 

 • تولید محتوای آموزشی رایگان درباره اپلای و مهاجرت تحصیلی

قبل از هر چیز، خودم را یک معلم می دانم و به همین خاطر، واقعا علاقه دارم بچه هایی که می خواهند کار بزرگی مثل مهاجرت تحصیلی را انجام بدهند راهنمایی کنم تا با حداقل ریسک و حداکثر اطمینان به هدف شان برسند. به همین خاطر، مدت هاست که آموزش هایم در زمینه اپلای و مهاجرت تحصیلی را در قالب مقالات وبسایت، پست های اینستاگرامی، و یا ویدئوهای یوتوب، به صورت رایگان برای شما آماده می کنم تا بتوانید اطلاعات تان درباره اپلای را بالا ببرید.

برای استفاده از این محتوای رایگان کافی است به وبسایت یا پیج (اینستاگرام) یا کانال (یوتیوب) اپلای آکادمی مراجعه کنید.

 

 • مشاوره تخصصی

به عنوان یک مربی در زمینه اپلای و مهاجرت تحصیلی، کمترین کاری که از دستم برمی آید این است که تجربه ام را در اختیارتان بگذارم. اکثر دانشجویان، به محض اینکه در تصمیم شان برای اپلای جدی می شوند، نیاز به یک مشاور پیدا می کنند تا بتوانند یک ارزیابی درست و دقیق از شرایط خودشان و برنامه مهاجرت شان به دست بیاورند. به همین دلیل است که وقت زیادی از کار هفتگی من، به همین مشاوره ها اختصاص دارد. به این صورت که جلسات یک ساعته مشاوره را با دانشجوهای علاقه مند به اپلای دارم، چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین، و در این جلسات درباره شرایط خاص متقاضی و مشکلات و سوالاتی که دارد و راه حل های مناسب پذیرش اش با هم صحبت می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره جلسات مشاوره، به این لینک بروید:

«جلسات مشاوره در اپلای آکادمی»

 

 • پکیج های آموزشی اپلای و مهاجرت تحصیلی

یک بخش مهمی از آموزش های من، در قالب محصولات آموزشی تصویری-ویدئویی است. برای من همیشه عجیب بوده که با اینکه موضوع اپلای و مهاجرت تا این اندازه برای دانشجوها و حتی بسیاری از اقشار دیگر جامعه مان مهم است، اما هنوز هیچ آموزش مدون و اصولی و حرفه ای در این زمینه نداریم.

به همین دلیل در طول دو سال گذشته شروع به تولید پکیج های آموزشی کردم. پکیج هایی مثل آموزش گام به گام اپلای و اخذ بورسیه تحصیلی، آموزش مقاله نویسی ISI، آموزش مهارت های حیاتی اپلای، آشنایی با دوره های تحقیقاتی -دانشجویی کوتاه مدت در خارج کشور، و …

ویژگی این پکیج ها این است که اولا با کیفیت بالای ویدئویی (تصویری و صوتی) ضبط شده اند، ثانیا درس بندی شده اند و مباحث را گام به گام آموزش می دهند، ثالثا جامع و فراگیر هستند و هیچ بحث نگفته ای را باقی نمی گذارند، رابعا پکیج های آماده ای هستند که می شود بلافاصله دانلودشان کرد و در هر زمان و هر شرایطی بارها نگاه کرد، و بسیاری ویژگی های دیگر.

برای آشنایی بیشتر با این محصولات آموزشی به لینک زیر بروید:

«پکیج های آموزش ویدئویی اپلای»  

 

 • دوره کوچینگ اپلای

خدمات نظارت، آموزش و پشتیبانی متقاضیان اپلای و مهاجرت تحصیلی، یا اصطلاحا دوره کوچینگ اپلای، موثرترین و در عین حال کامل ترین تلاش من برای کمک به شما در بحث ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی است. دوره کوچینگ اپلای، در یک جمله، یک برنامه حمایت و پشتیبانی برای مهاجرت تحصیلی است، ویژه دانشجویانی که دوست دارند تحت نظارت یک مربی متخصص اپلای، پروسه مهاجرت شان را انجام بدهند!

بعد از سال ها کار کردن روی دانشجویان و متقاضیان اپلای، به این جمع بندی رسیدم که خیلی از دانشجویان، می توانند مسیر مهاجرت تحصیلی را بهتر و سریع تر طی کنند اگر یک راهنما و پشتیبان داشته باشند تا روی کارشان نظارت داشته باشد. به همین خاطر بعد از مدتها بررسی و مطالعه، اکشن پلن ویژه کوچینگ اپلای را طراحی کردم. من در طول این دوره که معمولا 3 الی 6 ماه طول می کشد، قدم به قدم با شما همراه می شوم تا بتوانید در کنار آموزش هایی که هر جلسه از من می گیرید و کمک هایی که در هر مرحله به شما می کنم، موفق به اخذ پذیرش شده و وارد مسیر جدیدی در زندگی تان شوید!

برای آشنایی با این برنامه به لینک زیر بروید:

«برنامه جامع کوچینگ اپلای»

 

یادت باشه! تو فقط یک بار فرصت زندگی کردن داری!

اگه اپلای و مهاجرت تحصیلی، همون خواسته بزرگ تو از زندگیته،

پس وقت ارزشمندت رو تلف کارهای دیگه نکن!

یک بار برای همیشه … بِکَن و برو …!