خدمات آموزش، پشتیبانی و انجام اپلای

ویژه متقاضیان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارجی

 

دوره جامع کوچینگ اپلای

ما همه نیازهای شما برای یک پذیرش موفق تحصیلی را پیش بینی کرده ایم،

و در برنامه کوچینگ، شما را برای یک مهاجرت تحصیلی موفق آماده می کنیم!

(همراه با پیگیری روند دریافت فاند و بورسیه تحصیلی)

 

 

مهاجرت تحصیلی؛ یک مسیر تازه در زندگی!

آیا شما هم با موضوع رفتن درگیر هستید؟ آیا شما هم دائما این احساس برای تان پیش می آید که در اینجا، به آن زندگی ای که دنبالش هستید نمی رسید و آن طور که باید، سهم و قدرتان شناخته نمی شود؟ آیا شما هم خودتان را لایق یک زندگی بهتر از این می دانید، اما وقتی به دور و برتان نگاه می کنید به این نتیجه می رسید که هیچ راهی برای رسیدن به این زندگی ایده آل وجود ندارد؟ آیا شما هم جزو آن دسته از جوان هایی هستید که تصمیم گرفته اید یک تحول واقعی را در زندگی تان به وجود بیاورید و می خواهید برای ساختن آن آینده رویایی، یک قدم محکم و حساب شده بردارید؟ آیا شما هم یک رویای بزرگ دارید؟

اگر این طور فکر می کنید، باید به شما بگویم که شما عضو گروه بزرگی از دانشجویان نخبه ایرانی هستید که به دنبال دست یافتن به فرصت های بزرگند. شما تنها نیستید. خیلی از دانشجویان و جوانان دیگر هم مثل شما فکر می کردند، بنابراین تصمیم گرفتند راه متفاوتی را در پیش بگیرند. آنها وارد مسیر سخت پذیرش تحصیلی شدند تا بتوانند از این طریق فرصت تحصیل و زندگی و کار در یک کشور پیشرفته و بزرگ را به دست بیاورند؛ و بسیاری از آنها موفق شدند و حالا مشغول تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا هستند. آیا شما هم می خواهید این مسیر جدید را برای ادامه زندگی تان انتخاب کنید؟

هر ساله هزاران دانشجوی مستعد ایرانی، برای ادامه تحصیل و شروع یک زندگی تازه در یک کشور پیشرفته و رویایی، ایران را ترک می کنند.

شما هم می توانید یکی از آنها باشید!

این مسیر جدید، چالش های خاص خودش را دارد!

وقتی تصمیم می گیرید برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروید، حجم زیادی از سوالات و مسائل و دغدغه ها ذهنتان را پر می کند؛ به کدام کشور بروم؟ چه رشته ای را برای ادامه تحصیل انتخاب کنم؟ کدام دانشگاه برای من بهتر است؟ مدارک مورد نیاز برای پذیرش کدامند؟ آیا حتما باید مدرک زبان داشته باشم؟ آیا می توانم هزینه های زندگی و تحصیل در خارج از کشور را تامین کنم؟ چطور رزومه ام را آماده کنم؟ چطور فاند خوبی برای تامین هزینه هایم پیدا کنم؟ و …

این سوالات و دغدغه ها درگیرتان می کند و به همین خاطر مجبور می شوید بروید سراغ اینترنت و وبسایت ها و دوستان و اساتید و … اما هرچه بیشتر می خوانید و می پرسید و دنبال می کنید، مساله برایتان سخت تر و مبهم تر می شود. شک می کنید که آیا واقعا این راه، مسیر درستی است؟ مردد می شوید که حرف های وبسایت ها و آدم های دوروبرتان را باور کنید یا نه. و به مرور حجم زیاد حرف ها و شایعه ها و اخبار درست و نادرست کلافه تان می کند و خسته می شوید و چه بسا دست آخر با خودتان بگویید: نه! این طور نمی شود! من آدم اپلای نیستم!

حق دارید اگر نسبت به مسیر اپلای نامطمئن باشید و درباره آینده ای که در انتظارتان است اطمینان کافی نداشته باشید؛ شوخی نیست، صحبت یک زندگی است؛ آن هم نه در ایران و در میان اعضای خانواده و حلقه مطمئن دوستان، صحبت بر سر زندگی در غربت است، آن هم برای یک مدت طولانی، و شاید برای همیشه.

تحصیل در خارج

برای ورود به دوران جدید زندگی تان باید وارد «مسیر درست اپلای» شوید!

واقعیت این است که مساله ادامه تحصیل در خارج، آنقدرها هم پیچیده و مبهم نیست. فقط کافی است با مهم ترین مراحل و لوازم آن آشنا باشید. برای اینکه بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید لازم است این مسیر را بشناسید، خوبی هایش را بدانید، مشکلاتش را بفهمید، فرق بین کشورها و شرایط تان برای تان معلوم شود، تفاوت دانشگاه ها و مقررات تحصیلی شان برای تان مشخص شود، وضعیت زندگی و اقامت پس از تحصیل را بدانید و در مجموع مطمئن شوید که آیا این مسیر، برای شخص شما، با وضعیت تحصیلی و شرایط زندگی خاصی که دارید مناسب است یا نه؟ تنها با داشتن این اطلاعات دقیق و واقعی ست که می توانید یک تصمیم درست بگیرید.

 

بله، موفقیت در اپلای ممکن است، اما لازم است برای این موفقیت آماده شوید و راه درست اپلای را یاد بگیرید! هر ساله هزاران دانشجو، اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی کرده و راهی دانشگاه های اروپایی و آسیایی و آمریکایی می شوند. دائما در رسانه ها اخبار موفقیت دانشجویان و نخبگان ایرانی را در دانشگاه های مختلف دنیا می شنویم و در دانشگاه محل تحصیل مان، دوستان و همکلاسی هایی را می بینیم که تا دیروز در کنار ما بودند، اما حالا به یک دانشگاه برتر بین المللی رفته اند تا زندگی جدیدی را در آن سوی دنیا شروع کنند. اگر آنها رفتند و موفق شدند، پس قطعا راهی وجود دارد که به نتیجه می رسد، باید این راه را پیدا کرد!

من در «برنامه کوچینگ اپلای» به شما کمک می کنم تا راه خودتان را در مسیر مهاجرت تحصیلی پیدا کنید و با طی کردن مسیر درست اپلای، موفق به اخذ نامه پذیرش از دانشگاه دلخواه تان شوید.

مهاجرت تحصیلی مسیری نیست که بشود بدون یک پشتیبان طی کرد!

«برنامه کوچینگ اپلای» چیست؟

حدود 10 سال است با موضوع اپلای درگیر هستم، و در طول این سال ها، متوجه نکات و ریزه کاری های فراوانی در این فرایند شدم. راه پرپیچ و خم اپلای را مراحل و ایستگاه های فراوانی تشکیل می دهند که اگر برای عبور از آنها برنامه روشن و از پیش آماده ای در اختیار نداشته باشیم، به احتمال زیاد گم می شویم. و گم شدن، سرنوشت تاسف انگیز بیش از 70 درصد کسانی است که اقدام به اپلای می کنند.

برنامه کوچینگ اپلای برای جلوگیری از همین سرنوشت غم انگیز متقاضیان اپلای به وجود آمد و دقیقا روی نقطه ای دست می گذارد که بزرگ ترین عامل شکست اپلیکنت هاست! یعنی فقدان یک برنامه جامع و نبود یک نظارت و پشتیبانی کامل و گام به گام؛ یعنی برنامه ای که کمک کند دانشجو در مسیر درست پذیرش قرار بگیرد و در کم ترین زمان ممکن، مراحل اپلای را پشت سر بگذارد.

اپلای پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارجی

بگذارید بیشتر توضیح بدهم:

برنامه کوچینگ اپلای، در درجه اول یک برنامه «نظارت و پشتیبانی»، و در درجه دوم یک برنامه خدماتی برای «انجام بخش های مختلف پذیرش تحصیلی» است. متاسفانه (یا شاید هم خوشبختانه!) هیچ نمونه مشابهی از این برنامه وجود ندارد تا بتوانم مثال بزنم و شما به راحتی همه جزئیات کار را متوجه شوید. به همین خاطر سعی می کنم توضیحات کاملی بدهم تا در جریان برنامه، اهدافش، مراحلش، و شیوه اجرایش قرار بگیرید.

هدف من از طراحی این برنامه، یک کمک مهم به متقاضیان اپلای بود. چون نمی خواستم دانشجوهای مستعدی که به اپلای و مهاجرت تحصیلی علاقه دارند، همان مشکلی را پیدا کنند که من در اوایل کار پذیرشم با آن مواجه بودم. سال ها پیش، وقتی برای اولین بار اقدام به اپلای کردم، با یک معضل بزرگ مواجه شدم؛ تقریبا هیچ شخص باتجربه و دلسوزی نبود و هیچ منبع قابل اعتماد، روزآمد و فراگیری درباره آموزش و پشتیبانی اپلای وجود نداشت تا دانشجویی مثل من که توان پرداخت دستمزدهای میلیونی واسطه ها و موسسات اعزام دانشجو را نداشت، بتواند با تکیه بر آن، همه مراحل  اپلای -از نقطه شروع گرفته تا انتخاب کشور و دانشگاه و گرفتن نامه پذیرش و نهایتا اخذ ویزا و اعزام به کشور مقصد- را دنبال کرده و به طور موفقیت آمیز پشت سر بگذارد.

من با هر سختی که بود مسیر خودم را باز کردم و رفتم و به خواسته ام رسیدم. اما می بینم بعد گذشت این همه سال، هنوز هم این معضل وجود دارد و همچنان شرایط طوری است که برای یک علاقه مند به مهاجرت تحصیلی دو راه بیشتر وجود ندارد: یا باید پول داشته باشی و به دلار و یورو خرج کنی تا موسسات اعزام دانشجو به جایت پذیرش بگیرند (آن هم چه پذیرشی!!) و یا اینکه مجبوری تک و تنها این مسیر را پیش بروی که آن هم هزینه وحشتناک زمان و انرژی برایت خواهد داشت، تازه اگر وسط راه پشیمان نشوی!

اما یک راه وسطی هم وجود دارد که تا به حال کسی به آن توجه نکرده (یا شاید هم نخواسته توجه کند!)، و آن این است که کسی که خودش تجربه اپلای دارد و به خوبی با همه جزئیات پذیرش آشناست، به شما که می خواهید اقدام به اپلای کنید و تازه در ابتدای راه هستید، کمک کند تا این مسیر را با موفقیت پشت سر بگذارید. برنامه کوچینگ کارش همین است!

همان طور که گفتم، در طول سال ها فعالیتم در زمینه اپلای، متوجه شدم پروسه های اپلای دانشگاه ها و رشته های مختلف، علی رغم تفاوت های کوچک و موردی که با هم دارند، در اغلب فرایندهای اصلی مشترک اند. بر همین اساس شروع کردم به آماده سازی یک فرایند جامع اخذ پذیرش تحصیلی؛ فرایندی که بتواند نیازهای دانشجویان را از لحظه تصمیم گیری برای اپلای تا اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد تامین کند. نتیجه این کوشش چند ساله طراحی «دوره جامع کوچینگ اپلای» بود. برنامه کوچینگ، در واقع یک «نقشه جامع اپلای»، همراه با یک «اکشن پلن» (برنامه عملی) است. وقتی دانشجو وارد این برنامه می شود، از همان ابتدا، بر اساس مشاوره ها و مصاحبه هایی که با او می شود، یک برنامه ریزی دقیق و گام به گام خواهد داشت که برایش روشن می کند در طول مدت اپلای (که معمولا 3 تا 6 ماه طول می کشد) در هر مرحله چه کار باید بکند. در عین حال، کارهای اپلیکنت در هر مرحله کنترل و نظارت می شود تا این اطمینان به وجود بیاید که مسیر پذیرش دانشجو دارد به بهترین شکل ممکن پیش می رود.

 

بسیار خب، اگر می خواهید وارد مسیر اپلای شوید و از یک برنامه مطمئن و کاربردی بهره ببرند تا با قدرت شروع کنید، با مهارت مسیر را طی کنید، و در آخر کار، با خیال راحت پرچم موفقیت تان را در کشور مقصدتان بر زمین بزنید، پس بیایید شروع کنیم!

دوره کوچینگ اپلای، در یک جمله، یک دوره نظارت و پشتیبانی برای مهاجرت تحصیلی است، ویژه دانشجویانی که دوست دارند تحت نظارت یک مربی متخصص اپلای، پروسه مهاجرت شان را انجام بدهند!

درباره دکتر مهدی پاک نهاد، مربی دوره:

·         مربی و مشاور اپلای و موسس «اپلای آکادمی»

·         تجربه پنج اپلای موفق (دارنده پنج دعوتنامه (Admission Letter) از پنج دانشگاه برتر جهان (کمبریج انگلستان، زوریخ سوییس، وین اتریش، لوون بلژیک، و دی پال آمریکا))

·         موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی مقطع فوق لیسانس از دانشگاه وین اتریش  (2013-2014)

·         برنده برنامه تبادل دانشجویی دانشگاه زوریخ سوئیس  (2016-2017)

·         برنده بورس تحقیقاتی یک ساله از دانشگاه دی پال شیکاگوی آمریکا  (2017-2018)

·         مولف کتاب «راهنمای اپلای و دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های خارجی» (تهران: کتاب کسرا، 1397)

·         مولف و مترجم پنج عنوان کتاب (از جمله کتاب های اصول و مهارت های پروپوزال نویسی، اصول و مهارت های مقاله نویسی  ISI، اصول ارائه و سخنرانی علمی، و  …)

·         مشاور و مربی ده ها دانشجوی متقاضی اپلای در دانشگاه های مختلف

·         بیش از هفت سال مشاوره و تدریس در زمینه اپلای و مهاجرت تحصیلی، و روش تحقیق آکادمیک

همین حالا اپلای کنید

سیلابس برنامه کوچینگ

(اکشن پلن اپلای در 10 مرحله اصلی)

 

برنامه پشتیبانی متقاضیان پذیرش تحصیلی، شامل یک دوره 10 جلسه ای می باشد -بین 3 الی 4 ماه نهایتا تا 6 ماه- که در هر یک الی دو هفته، یک جلسه آموزشی با موضوعات تعریف شده زیر برگزار می شود. برای اطلاع از جزئیات دوره بر روی کادر «سرفصل های برنامه» (همین پایین) کلیک کنید.

سرفصل های برنامه

جلسه اول: تعیین کشور هدف و پلان زمانی و برنامه ریزی (برای جزییات کلیک کنید)

 • صحبت درباره کشورهای مناسب با شرایط دانشجو (پلان A و B)
 • تعیین هدف و پلان زمانی متناسب با شرایط دانشجو
 • برنامه ریزی برای اخذ مدرک زبان
 • برنامه ریزی برای مهم ترین کارهای پیش رو

جلسه دوم: انتخاب سبد دانشگاه ها (برای جزییات کلیک کنید)

 • آموزش روش های انتخاب دانشگاه (سایت های بین المللی، سایت های کشوری، و وبسایت وزارت علوم/بهداشت)
 • آموزش ورود به وبسایت دانشگاه ها برای بررسی رشته و پروگرام مورد نظر (پارت اول جستجوی وبسایت دانشگاه)

جلسه سوم: تهیه رزومه تحصیلی (CV)

 • آموزش اصول رزومه نویسی
 • نظارت و اصلاح رزومه
 • نظارت بر راه اندازی سایت شخصی
 • نظارت بر راه اندازی پیج در شبکه های اجتماعی آکادمیک (لیندکدین، ریسرچ گیت، آکادمیا)

جلسه چهارم: آماده سازی ملزومات پذیرش (Minimum requirements) مطابق با دانشگاه های هدف

 • آموزش جستجوی اطلاعات مهم در وبسایت دانشگاه ها (بررسی روند ادمیشن دانشگاه، ددلاین ها، مینیموم ریکوایرمنت های مورد نیاز دانشگاه، و ورود به سایت دپارتمان هدف)- (پارت دوم جستجوی وبسایت دانشگاه)
 • تهیه پیش نویس data table مطابق دانشگاه های کاندید
 • آماده سازی نسخه نهایی data table مطابق دانشگاه های هدف
 • روش های جستجو و انتخاب اساتید راهنما (ساخت سبد اساتید کاندید)- ویژه متقاضیان دکتری

جلسه پنجم: تهیه انگیزه نامه (SOP)

 • آموزش اصول نگارش انگیزه نامه
 • نظارت و اصلاح انگیزه نامه
 • نهایی کردن نسخه های انگیزه نامه بر اساس دانشگاه های هدف

جلسه ششم: شروع مکاتبات با اساتید هدف

 • آموزش اصول نگارش ایمیل اول به اساتید (Cover letter)
 • نظارت و اصلاح کاورلتر
 • نهایی کردن نسخه های کاورلتر بر اساس دانشگاه های هدف
 • ارسال ایمیل ها به اساتید هدف

جلسه هفتم: ادامه مکاتبات و نهایی کردن دانشگاه

 • آموزش نحوه مواجهه با پاسخ های متفاوت اساتید
 • ارائه پاسخ مناسب به اساتید علاقه مند
 • پیگیری روند دریافت فاند و بورسیه تحصیلی

جلسه هشتم: ثبت اپلیکیشن

 • آموزش نحوه ثبت اپلیکیشن دانشگاه های هدف
 • کنترل و نظارت هم زمان روی فرایند ثبت اپلیکیشن (در صورت نیاز دانشجو)
 • اپلیکشین فی (Application fee)

جلسه نهم: مصاحبه با اساتید (Skype interview)

 • آمادگی برای جلسه مصاحبه
 • آموزش اصول جلسه مصاحبه با اساتید
 • سوالات مهم در مصاحبه و پاسخ های مناسب آن

جلسه دهم: اخذ نامه پذیرش و کارهای پس از آن

 • آَشنایی با نامه پذیرش رسمی دانشگاه
 • آشنایی با کارهای نهایی دانشجو برای اتمام پروسه اپلای

فارغ التحصیلی

چطور باید وارد برنامه کوچینگ شویم؟

برای اینکه وارد برنامه شوید، کافی است فرم زیر (پایین همین صفحه) را پر کنید. بعد از ارسال فرم، همکاران من (در ساعات کاری روز بعد) از طریق ایمیل نتیجه درخواست تان را به شما اطلاع می دهند. در صورتی که قرار شد برنامه کوچینگ انجام شود، هماهنگی های نهایی انجام شده و بعد از عقد قرارداد، شما رسما وارد برنامه می شوید و ما اولین جلسه مشترکمان را خواهیم داشت.

 

و بعد …؟

هیچ دو دانشجوی متقاضی پذیرشی، شبیه به هم نیستند و هر اپلیکنت اپلای، بر اساس هدف مهاجرتش، کشور مقصدش، رشته و مقطع تحصیلی مورد نظرش، ددلاینش برای اپلای و فاکتورهای متعدد دیگر، به یک برنامه متفاوت کوچینگ نیاز خواهد داشت. بنابراین گام بعدی، طراحی یک اکشن پلن ویژه و متناسب با کیس شماست. در این برنامه مشخص می شود که کیس شما باید از چه زمانی شروع شود، چه کارهایی را لازم است انجام بدهید، چه مدارکی را آماده کنید، و نهایتا چطور در کنار هم پیش برویم تا شما بتوانید در زمان برنامه ریزی شده، موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوید.

آموزش اپلای

در برنامه کوچینگ چه خدماتی دریافت می کنم؟

در برنامه کوچینگ، شما این خدمات مشخص را دریافت می کنید:

 • یک برنامه ریزی کامل و مرحله به مرحله (همراه با تکالیف هفتگی)، اختصاصی پروسه پذیرش شما!
 • مشاوره برای انتخاب صحیح و مناسب کشور هدف
 • نظارت بر آماده سازی سبد دانشگاه های هدف و کمک به انتخاب بهترین و مناسب ترین دانشگاه ها
 • اصلاح و رفع اشکال مدارک و مستندات دانشجو مثل CV، انگیزه نامه، ایمیل به اساتید و کاورلتر، و …
 • ارائه نمونه های آماده مستندات اپلای مثل CV و SOP و ریکام و کاورلتر و …
 • مشاوره برای نحوه نگارش پروپوزال
 • مشاوره برای آماده سازی مقاله ISI و اخذ اکسپ آن
 • مشاوره برای نحوه زمان بندی و برنامه ریزی برای اخذ مدرک زبان (آیلتس/تافل)
 • آموزش نحوه جستجوی اساتید و مکاتبه درست و حرفه ای با آنها
 • ارائه چک لیست کارهایی که در هر مرحله باید انجام دهید و دریافت گزارش تکمیل شده هفتگی پیشرفت شما (دفترچه برنامه ریزی و گزارش پیشرفت (Plan Booklet))

در برنامه کوچینگ، شما با مبلغی به مراتب کمتر از هزینه های موسسات اعزام دانشجو، به شکلی اصولی، تمام مسیر مهاجرت تحصیلی را به درستی طی می کنید و عملا با ورود به این برنامه، برای آینده زندگی تان سرمایه گذاری می کنید. مطمئن باشید که هزینه، تلاش، و زمانی که برای حضور در این دوره خرج می کنید، در مقابل آنچه در آینده به دست خواهید آورد، به هیچ عنوان قابل مقایسه نخواهد بود.

چرا باید در این برنامه شرکت کنم؟ به دوازده دلیل!

اگر قصد اپلای، اخذ پذیرش تحصیلی و نهایتا مهاجرت و شروع زندگی در کشور مورد علاقه تان را دارید، برنامه کوچینگ، برای شما یک برنامه ایده آل است؛ چون:

 • باعث می شود احتمال موفقیت شما در اپلای بسیار بالا برود،

 • در یک دوره زمانی کوتاه، به آرزوی بزرگ تان، یعنی تحصیل در خارج از ایران برسید،

 • احتمال فاند گرفتن تان به شدت بالا برود،

 • پکیج آموزشی 16 ساعته «رازهای اپلای» که به تنهایی باعث موفقیت خیلی از دانشجویان بوده، به صورت رایگان در اختیارتان قرار بگیرد.

 • به ضعف هایی که احیانا در زمینه هایی مثل زبان انگلیسی یا نگارش مقاله، یا فعالیت های آکادمیک داشتید غلبه کنید،

 • وارد کشوری شوید که مورد علاقه تان و مطابق خواسته و هدف خودتان بوده، نه «هر جایی که پیش آمد!»

 • قیمتی به مراتب پایین تر از هزینه های موسسات اعزام دانشجو دارد،

 • از وجود یک مربی متخصص بهره می گیرید که در همه مسیر، دلسوزانه شما را هدایت و پشتیبانی می کند،

 • برخلاف موسسات، هیچ نکته پنهانی وجود ندارد و شما در جریان کامل روند کارتان هستید،

 • روند اپلای را از صفر تا صد یاد می گیرید که اگر بعدها هم خواستید برای یک مقطع بالاتر پذیرش بگیرید به کارتان می آید،

 • برخلاف اکثر دانشجویانی که خودشان پذیرش شان را انجام نداده اند و از هیچ چیز خبر ندارند، وقتی وارد کشور جدید شوید، دچار شوک و اضطراب و ابهام نمی شوید،

 • همه ظرفیت ها و توانایی هایی که شخصا دارید و از آن بی خبرید (مثل مهارت های فردی همچون سختکوشی، تمرکز، صبر و استقامت، برنامه ریزی، اعتماد به نفس، یا مهارت های آکادمیک، یا مهارت های زبانی، و …)، در طول این پروسه بالفعل و شکوفا می شود،

 

چند سوال و جواب درباره «دوره کوچینگ»

 • آیا این برنامه، فقط تئوری و آموزش صرف است؟

خیر؛ برنامه «کوچینگ اپلای» یک برنامه تعاملی-اجرایی است و همان طور که از اسمش هم نشان می دهد، یک برنامه 1) آموزشی، 2) نظارتی و 3) پشتیبانی است. یعنی شما هم تمام پروسه را آموزش می بینید، هم برای انتخاب کشور و دانشگاه و آماده سازی مدارک تان پشتیبانی و کمک می گیرید، و هم به صورت مستمر روی عملکردتان نظارت می شود که مسیر را اشتباه نروید و همه بخش های پروسه به درستی انجام شود.

 

 • من در بحث اپلای هیچ تجربه ای ندارم، آیا این برنامه برای من مفید خواهد بود و آیا سنگین و پیچیده نیست؟

این برنامه دقیقا با هدف کمک به افرادی مثل شما به وجود آمد. درست است که پروسه اپلای کمی پیچیده و زمان بر است، اما هیچ بخش غیرقابل فهم و خارج از دسترسی ندارد! اتفاقا دانشجویانی که آشنایی و تجربه ای در اپلای ندارند، خیلی بیشتر از دیگران نیاز به یک راهنما دارند که به آنها کمک کند تا مسیر را درست پیش بروند. شما اگر به مربی اعتماد کنید و تکالیف و مشاوره ها را به درستی انجام بدهید، قطعا به سرعت پیشرفت می کنید و به هدف تان برای مهاجرت می رسید.

 

 • آیا مدارک و مستندات اپلای، مثل رزومه تحصیلی (CV)، انگیزه نامه (SOP) و ایمیل اول به استاد را خود مربی برای من آماده می کند؟

به صورت پیش فرض، این موارد جزو وظایف خود متقاضی است. اما در صورتی که به هر دلیل امکان انجام شان نبود، می توانید این بخش ها را به مربی تان بسپارید (انجام این کار توسط مربی هزینه جداگانه دارد).

 

 • من در شهرستان زندگی می‌کنم، چطور می‌توانم در این دوره شرکت کنم؟

جلسات کوچینگ هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می شود (البته به خاطر معضل کرونا، فعلا ترجیح این است که جلسات به صورت آنلاین برگزار شود). با توجه به وجود امکانات فراوان آنلاین، هیچ مشکل خاصی در برگزاری آنلاین این جلسات نیست. فقط کافی است به اینترنت دسترسی داشته و ابزارهایی مثل اسکایپ، اینستاگرام، و یا واتس اپ را در اختیار داشته باشید.

 

 • من اقدام برای اپلای را شروع کرده ام و تا اندازه ای هم پیش رفته ام و برخی مراحل کار را انجام داده ام؛ آیا این دوره هنوز هم برایم کاربرد دارد؟

بله! می توانید با مشورت و هماهنگی با مربی، صرفا بر روی آن مراحلی که هنوز انجام نداده اید تمرکز کنید.

 

 • آیا بهتر نیست کارم را به موسسات اعزام دانشجو بسپارم و خودم درگیر اپلای نشوم؟

خیلی از دانشجویانی که خانواده ثروتمندی دارند، و از پس هزینه های چند ده میلیونی و چند هزار دلاری موسسات اعزام دانشجو برمی آیند، ترجیح می دهند از این روش استفاده کنند. اما فارغ از اینکه بخواهید وارد برنامه کوچینگ شوید یا از هر روش دیگری استفاده کنید، دوستانه به شما پیشنهاد می کنیم به سراغ این موسسات نروید. چون این موسسات همیشه راحت ترین و دم دست ترین روش پذیرش را انتخاب می کنند که بر اساس سود و موقعیت خودشان است، نه نفع و موقعیت شما. آنها هیچ وقت خودشان را درگیر گزینه هایی مثل پیدا کردن استاد راهنمای مناسب شما، یا پیدا کردن گزینه های فاند و اسکالرشیپ و کمک مالی برای تحصیل شما، یا حتی پیدا کردن دانشگاه هایی با رنک و موقعیت بهتر برای شما نمی کنند، بلکه خیلی ساده، نام شما را برای دانشگاه ها یا کالج هایی که از قبل با آنها هماهنگ کرده اند می فرستند و نامه پذیرش را می گیرند.

به همین خاطر هم هست که هیچ موسسه ای دانشجو را در جریان جزییات اپلای نمی گذارد و فرایند پذیرش را سربسته نگه می دارد. آیا برای شما این سوال پیش نیامده که شرکت های مهاجرتی و اعزام دانشجو که با بی اطلاع نگه داشتن دانشجو از امکانات و ظرفیت های واقعی که می تواند از آنها برخوردار باشد، و بدون آموزش مسیر مهاجرت و یاد دادن مسائل مهم و حیاتی آن، صرفا به گرفتن یک نامه پذیرش ساده بسنده می کنند، چرا انقدر اصرار دارند که برای انجام چنین کار محدود و ابتدایی، مبلغ های چند ده میلیون تومانی یا چند هزار دلاری دریافت کنند؟

هزینه شرکت در دوره «کوچینگ اپلای»

ما در برنامه کوچینگ، به دنبال این هستیم که شما را برای موفقیت در مسیر مهاجرت تحصیلی آماده کنیم. در عین حال، سعی ما بر این است که این کارها را با حداقل هزینه ممکن انجام بدهیم.

هزینه شرکت در پلان پایه برنامه کوچینگ فقط «سه میلیون و پانصد هزار تومان» است! یعنی پروژه ای که معمولا 4 الی 6 ماه طول می کشد و در طی آن یک ارتباط دائمی بین مربی و دانشجو برقرار است و هر هفته به اشکال مختلف کیس پذیرش دانشجو دنبال می شود و تماس مستمر و روزانه برقرار است و جلسات منظم آموزش و فالوآپ برگزار می شود و گزارش پیشرفت منظم دانشجو بررسی می شود و …، فقط با مبلغ سه میلیون و پانصد هزار تومان انجام می گیرد؛ این رقم پایین است، چون ما بیشتر از آنکه به کارمان نگاه تجاری داشته باشیم، نگاه دانشگاهی – فرهنگی داریم، و دوست داریم مسیری که برای اولین بار در کشور، جلوی پای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی باز کرده ایم، برای طیف بیشتری از دانشجویان قابل استفاده باشد.

در ضمن، اگر مایل باشید می توانید شهریه دوره را به صورت اقساطی پرداخت کنید. به شرح زیر:

پرداخت در قالب سه قسط: در این شرایط هر قسط یک میلیون و سیصد هزار تومان خواهد بود. قسط اول در ابتدای دوره و قسط دوم در ابتدای جلسه سوم و قسط آخر در ابتدای جلسه ششم پرداخت می شود.

در صورتی که سوال و یا ابهامی دارید حتما ما در میان بگذارید.

applyacademy24@gmail.com (ایمیل وبسایت)

https://instagram.com/applyacademy   (پیج ایسنتاگرام)

02166565418 – 02166564576 (تلفن های دفتر)

09913762432 (پیامک، واتساپ، تلگرام)

 

می خواهم وارد برنامه شوم!

برای ورود به هر کدام از پلان های سه گانه برنامه کوچینگ، کافی است فرم زیر را پر کنید. به فاصله کوتاهی (در ساعات اداری روز بعد)، همکاران من با شما تماس می گیرند و هر راهنمایی یا اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهند. 

 

 

33 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • ببخشید یک سوال داشتم. آیا فرقی می کنه کدوم کشور بخوایم بریم؟ مثلا من می خوام کانادا برم، ولی اگه نشد استرالیا یا اروپا هم مشکلی ندارم. اینطوری میشه در این دوره شرکت کرد؟

  • وقت بخیر باران عزیز. اینکه یک کشور یا چند کشور رو به عنوان مقصد اپلای در نظر بگیرید فرقی برای ما در دوره کوچینگ نداره و براش برنامه ریزی می کنیم. ولی توصیه من به همه دانشجوهای متقاضی اپلای اینه که همیشه سعی کنند پلان B و C داشته باشند. بنابراین اینکه کانادا هدفتون باشه اما استرالیا رو هم به عنوان گزینه بعدی در نظر داشته باشید کاملا درسته.

 • وقت بخیر آقای دکتر. من می خوام برای سال 2022 اپلای کنم. به نظر شما اگه از تابستان وارد کوچینگ شما بشم خوبه؟ دیر نیست؟

  • وقت بخیر. بستگی داره کشور مقصدتون کجا باشه. اگه اروپا یا استرالیا باشید خیلی فرقی نمی کنه از چه زمانی بخواید شروع کنید (البته منظور دکتری هست، در مورد ارشد مهمه این زمان) ولی اگه مقصد کانادا یا آمریکا هست بازه تابستان و پاییز مهم ترین زمان اپلای محسوب میشه.

 • سلام و خسته نباشيد
  من فرم رو پر كردم. ميخواستم بپرسم نيازي نيست دانشگاهي كه فارغ التحصيل شديم رو در قسمت توضيحات بنويسيم؟ دانشگاهمون تاثيري در انتخاب شدنمون براي اين دوره نداره؟

  • وقت بخیر دوست عزیز؛ اتفاقا موضوع دانشگاه محل تحصیل، و موارد دیگه ای مثل سال تولد، میزان گپ تحصیلی، رشته دوره لیسانس، و یکی دو مورد دیگر هم هست که مهمه اما در سوالات فرم ذکر نشده. لطفا در توضیحات به این موارد اشاره کنید. همکارانم به زودی این اشکال را در فرم ثبت نام برطرف می کنند. سپاس از توجه تون.

 • ویدئوتون رو که گوش کردم اصلا انگار داستان این ۲ سال اخیر من بود! منم نرسیدم همه ی کارهارو خودم انجام بدم!
  وسط کلاسای زبان افتادم دنبال مدارک برای ددلاین دانشگاهی که بعد فهمیدم که چقدر رشته من رو محدود میگیره.
  یا برای ۲ تا دانشگاه اگر میخواستم اپلای کنم کل روزم میرفت تا رزومه انگیزه نامه ویرایش کنم و غالب ریز نمراتو آماده کنم و… اونم معلوم نبود اون دانشگاه اصلا مناسب من هست یا نه!
  به استادا که اصلا ایمیل نزدم چون خیلی ریجکتی گرفتم تو این یک سال! مقاله هم نوشتم نتونستم پابلیش کنم!
  الانم دیگه پروسه اپلای عملا سخت شده برام! فکرامو کرده بودم که سلف فاند برم، ولی اگر شما معلم اپلای من بشید مطمئنا همه چی تغییر خواهد کرد.

  • وقت بخیر دوست عزیز؛
   داستان مشکلات بچه های اپلای، یک داستان تکراریه که برای خیلی از دانشجوها پیش میاد، آن هم به خاطر همین دلایلی هست که در ویدئو اشاره کردم. به همین خاطر هم بود که به فکر راه اندازی دوره کوچینگ افتادم. امیدوارم شما هم بتونید بعد دو سال تلاش، بالاخره به هدف تون برسید! موفق باشید.

 • آقای دکتر وقت شما بخیر. به محض اینکه اطلاع دادید ثبت نام شروع شده من فرم رو پر کردم. با دفتر هم تماس گرفتم که اشغاله مدام. ممنون میشم ثبت نام بنده رو در نظر داشته باشید. چون گفتید تعداد محدوده عرض می کنم. جسارت نباشه

  • وقت بخیر دوست عزیز؛ اگر فرم رو پر کردید همکاران حتما با شما تماس می گیرند. منتظر باشید.

 • سلام استاد. وقت تون بخیر. ممنون از این دوره عالی. من فرم رو پر کردم و منتظر تماس همکارنتون هستم. با سپاس

  • وقت بخیر دوست عزیز؛ اگر فرم رو پر کردید همکاران حتما با شما تماس می گیرند. منتظر باشید.

 • وقتتون بخیر جناب پاک نهاد. ممکنه خواهش کنم یه مقدار خودتون رو معرفی کنید و از سوابق تون توی اپلای و مهاجرت بگید تا شما رو بیشتر بشناسیم؟

  • وقت شما هم بخیر ابراهیم عزیز. درباره سوابق مهاجرتی من در همین صفحه توضیح داده شده. اما اگه احیانا لازم می دونید اطلاعات تکمیلی داشته باشید و یا مایلید مدارک و مستندات رزومه اپلای من، مثل نامه های پذیرشم رو ببینید می تونید در لینک زیر (صفحه معرفی بنده در وبسایت اپلای آکادمی) مشاهده کنید:
   درباره دکتر مهدی پاک نهاد

   اما جهت اطلاعاتون:
   من پنج پذیرش موفق از دانشگاه های مختلف دنیا داشتم که چهار مورد رو رفتم و استفاده کردم (دو مورد تحصیلی، یک مورد تبادل دانشجویی، یک مورد فرصت مطالعاتی): دانشگاه وین، دانشگاه زوریخ، دانشگاه کمبریج، و دانشگاه دی پال شیکاگو. مجموعا چهار کشور: اتریش، سوئیس، انگلیس، و آمریکا
   ضمنا مدرس دانشگاه و نویسنده کتاب «راهنمای اپلای و پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی» هستم. در عین حال، موسس اپلای آکادمی، و مدیر عامل موسسه کسرا هستم.

 • سلام. من خیلی دوست دارم اپلای بگیرم و برم. واقعا خسته شدم از اینجا. هرجا باشه فقط ایران نباشه . ولی چون دانشجوم فعلا نمی تونم کار کنم وضعم زیاد خوب نیست. میشه یه تخفیف بدین؟

  • وقت بخیر محسن عزیز. برنامه کوچینگ به صورت اقساطی هم قابل انجام هست. شاید بهتر باشه به جای یک تخفیف مختصر، مبلغ دوره رو تکه تکه پرداخت کنید تا خیلی براتون سنگین نباشه.

 • سلام جناب. من توضیحاتی که دادید رو به طور کامل خوندم، اما هنوز قانع نشدم که این دوره می تونه به دردم بخوره یا نه. چیزی که برای من مهمه اینه: آیا در پلان پایه که ظاهرا همون پلان اصلی شما هست، شما فقط قراره به من آموزش بدید و بعدش کار تموم میشه؟ یا اینکه در کنار آموزش، کمک هم می کنید و اشکالاتم رو رفع می کنید؟ متوجه هستم که شما پلان VIP گذاشتید که اگه نخواستم خودم انجام بدم مربی برام انجام بده. ولی توی همین پلان پایه منظورم هست، مثلا آیا کمکم می کنید که رزومه م رو بنویسم و اگه اشکالی داشت بهم می گید؟ یا وقتی می خوام به استاد ایمیل بزنم می تونم اول ایمیل رو به شما نشون بدم و شما اشکالات کار رو بگیرید؟ اینطوریه یا فقط یک سری جلسات آموزشی تئوریک هست؟

  • وقت بخیر خانم لیلا. بله، قطعا شما در دوره کوچینگ از پشتیبانی کامل مربی تون (چه خود بنده و چه همکاران دیگه) برخوردار هستید. بذارید بیشتر این برنامه رو توضیح بدم تا یک مقدار برای شما و دوستان دیگه ای که شاید همین سوال رو داشته باشند شفاف بشه. ما در جلسات برنامه کوچینگ کاری که می کنیم اینه که در هر قسمت، اول در طول یک جلسه اون بخش رو کامل توضیح می دیم و آموزش کامل می دیم که چطور باید انجامش داد. بعد شما اون کار رو در عمل انجام می دید و ما هم کاملا نظارت می کنیم تا کار شما درست انجام بشه. مثلا نحوه جستجوی دانشگاه های هدف و ساختن سبد دانشگاهی رو در نظر بگیرید. اول روش های جستجو و شناسایی دانشگاه ها رو به شما آموزش میدم. بعد به شما تکلیف می دم که برید و بر اساس مدلی که بهتون یاد دادم، 20 دانشگاه هدف خودتون رو پیدا کنید و جلسه بعد بیارید. شما هم می رید و کار رو شروع می کنید، اما ممکنه فقط 15 تا پیدا کنید و در پیدا کردن موارد 16 تا 20 مشکل داشته باشید. پس دوباره می شینیم و مشکل رو حل می کنیم تا بالاخره سبد دانشگاه هاتون کامل بشه. یا مکاتبه با اساتید رو در نظر بگیرید. در مرحله نگارش ایمیل و ارسالش به اساتید، شما ابتدا یاد می گیرید چطور ایمیل بنویسید، می رید و ایمیل تون رو می نویسید، بعد من چک می کنم که ایمیل تون خوب و جامع باشه و اشکالات احتمالی کار رو بهتون می گم تا برطرف کنید. بعد شما فرایند مکاتبه رو شروع می کنید. مثلا یک استاد به ایمیل شما جواب می ده، شما به من اطلاع می دید و با هم درباره ایمیل استاد و جوابی که باید بهش بدیم صحبت می کنیم. همین روند رو در همه مراحل کار، گام به گام خواهیم داشت.
   امیدوارم تونسته باشم روشن کنم که روند کار در برنامه کوچینگ چطوریه!

 • سلام فهمیدم استاد مهم اینکه خودم انجام بدم و یاد بگیرم و اگر به مشکل بر خوردم از بسته vipاستفاده کنم .و اگر زمان برام مهم باشه و بخوام زودتر پذیرش بگیرم ایا VIP زمان رو سریع تر می کنه ؟

 • سلام خوبید ؟ استاد هزینه کامل بسته vipچه قدر هستش ؟ خیلی پکیج جالبی هستش مخصوصا پکیج اقدام برای فاند و اسکالرشیب های که علاوه بر دانشگاه انجام می دید واقعا ممنونم

  • وقت بخیر. خیلی کم پیش میاد کسی پکیج کامل VIP رو بخواد، چون VIP معمولا زمانی خیلی کاربردی هست که شما مثلا پلان پایه رو داشته باشی و مشغول پیش رفتن در اپلای تحت نظارت مربی باشی، اما در بعضی مقاطع به مشکل برمی خوری و نیاز داری اون بخش رو بدون دردسر حل کنی. از پلان VIP برای اون قسمت استفاده می کنی. ولی VIP خالی ممکنه تو رو به هدفی که می خوای نرسونه.

 • سلام آقای دکتر. من خواهر المیرا قهرمانی هستم. خواستم تشکر کنم ازتون. المیرا خیلی سلام رسوندن. البته هنوز رجیستری کامل نشده، ولی دیروز خوابگاه رو گرفت و خیلی خوشحال بود. به شما خیلی سلام رسوند. البته خودش هم تماس می گیره باهاتون. بازم ممنونم به خاطر همه زحمات تون. روزای آخر خیلی اذیت تون کردیم ببخشید خلاصه.

  • به به! چقدر عالی. دیدید بالاخره شد! من می گفتم و شما باور نمی کردید! ولی ظاهرا بالاخره المیرا خانم رفتند و تحصیل شون رو شروع کردند. خوشحالم و آرزوی موفقیت دارم!

 • سلام و وقت بخیر خدمت شما. ممنون از راهنمایی ها و اطلاعات خوبی که در اختیارمون می گذارید. من شما را توی اینستاگرام دنبال می کنم استاد. دیگه مثل قدیم لایو نمی ذارید؟

  • وقت بخیر. خیلی ممنونم. چرا، لایو هم داریم، و سری جدیدی از لایوها رو هم به زودی برگزار می کنم.

  • وقت بخیر. بله، معمولا در عمل همین اتفاق میفته. خیلی از دانشجوها کارشون رو با پلان پایه شروع می کنند و پروسه اپلای رو پیش می برند. بعد در هر بخشی که مورد نیازشون بود، از امکانات VIP هم استفاده می کنند.

 • ببخشید یه سوالی برای من پیش اومد. الان مواردی مثل پیدا کردن دانشگاه و ایمیل زدن به استادو شما انجام می دید یا خودم باید انجام بدم؟

  • وقت بخیر. بستگی به پلانی که انتخاب می کنید داره. در پلان پایه، شما خودتون کارها رو انجام می دید و مربی نظارت داره و راهنمایی تون می کنه. اما در پلان VIP مربی شما این کارها رو انجام می ده.

 • روز بخیر استاد. من لیسانس حسابداری هستم از دانشگاه آزاد رودهن. می خوام واسه ارشد اپلای کنم. هنوز کشورمو نمی دونم شاید هلند یا کانادا. آیا این دوره کوچینگ شما برای من هم خوبه؟ چیکار باید بکنم؟

  • وقت بخیر. بله می تونید شرکت کنید. فرم رو پر کنید و بفرستید تا همکاران باهاتون تماس بگیرند و کامل راهنمایی تون کنند.

 • سلام آقای دکتر. واقعا واقعااا ممنون. من خیلی وقت بود دنبال یه همچنین چیزی بودم. خدا ایشالا هرچی تو زندگی تون می خواید بهتون بده.
  من فرم رو پر کردم آقای دکتر و برای سه شنبه ساعت 4 بعدالظهر وقت گرفتم. مشکلی که نیست درسته؟ پس منتظر تماس همکارانتون هستم. بازم ممنون

  • وقت بخیر. حوشحالم که براتون کاربرد داره. بله، همکاران باهاتون تماس می گیرند.

پاسخی بگذارید