دوره آموزشی آشنایی با نگارش روش تحقیق و مقاله نویسی ISI

(100 درصد رایگان)

 

آیا شما هم علاقه دارید با نحوه نگارش مقالات پژوهشی و اصول روش تحقیق آشنا شوید و بتوانید تحقیقات دانشگاهی و پروپوزال و پایان نامه تان را انجام دهید؟ این خواسته بسیاری از دانشجویان، مخصوصا دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری است. اما با این حال، خیلی از دانشجویان، علیرغم علاقه و پشتکارشان، همچنان در زمینه روش تحقیق مشکل دارند. شاید شما هم با این تجربه آشنا باشید که بارها و بارها، با اینکه یک موضوع علمی مناسب و جدید و جذاب در اختیار داشتید، اما صرفا به خاطر اینکه در دانشگاه، شما را با مباحث روش تحقیق آشنا نکردند، موفق به انجام تحقیق تان نشدید.

 

ما در طول سال های اخیر، بارها و بارها با دانشجویانی برخورد کردیم که علاقه مند بودند با اصول و مبانی مقاله نویسی و پروپوزال و پایان نامه آشنا شوند و حاضر بودند برای تسلط بر این حوزه وقت و انرژی کافی هم بگذارند. خیلی از دانشجویان به کارگاه های آموزشی ما آمدند و حتی بعضی ها هم در کلاس های خصوصی اساتید ما شرکت کردند. اما در عین حال، بعضی از دانشجویان هم بودند که علی رغم علاقه و اشتیاق فراوان، به دلایلی امکان استفاده از این فرصت ها را نداشتند و نمی توانستند در کارگاه ها و کلاس های آموزشی شرکت کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک دوره آموزشی رایگان روش تحقیق را طراحی کنیم که به صورت آنلاین، مباحث اصلی و مهم را آموزش دهد تا دانشجویان علاقه مند بتوانند از این فرصت استفاده کنند و مهارت های لازم برای نوشتن مقاله ISI  و یا پروپوزال و پایان نامه را به دست بیاورند. هدف از برگزاری این دوره آموزشی، افزایش مهارت های دانشجویان در زمینه مقاله نویسی و پایان نامه نویسی، و همچنین آشناسازی آنها با اصول و تکنیک های نگارش علمی و تدوین و آماده سازی تحقیقات دانشگاهی است.

 

امیدواریم این دوره بتواند برای شما هم مفید باشد. واقعیت این است که نگارش مقالات و پایان نامه های آکادمیک، پیش از هر چیز یک «مهارت» است و شما می توانید مثل هر مهارت دیگری آن را بیاموزید. هیچ مساله غیرقابل فهم و هیچ راز و رمزی در کار نیست، فقط کافی است یک بار، این فرایند را از ابتدا تا انتها، به صورت عملی و کاربردی بیاموزید و انجام دهید، آن وقت می بینید که برخلاف همه حرف هایی که از دیگران می شنیدید (یا شاید هم برخلاف طرز تفکر سابق خودتان) به راحتی قادرید درباره هر موضوعی مقاله بنویسید و یا هر موضوعی را تبدیل به پایان نامه کنید. هدف ما در این دوره این است که یک بار، فرایند روش تحقیق را از ابتدا تا انتها، به صورت عملی و کاربردی برای شما توضیح دهیم تا مشکل شما در این بخش برای همیشه حل شود.

 

این دوره آموزشی رایگان، در واقع یک کارگاه آنلاین است. روش کار به این صورت است که بعد از ثبت نام، شما وارد یک دوره آموزشی می شوید و در طول ده هفته، یک مجموعه ایمیل آموزشی حاوی دروس گام به گام آموزش مقاله و روش تحقیق، برای شما ارسال می شود. این دوره، به ویژه برای دوستانی مناسب است که به نوعی درگیر کار پژوهشی دانشگاهی اند و یا قصد دارند یک مقاله علمی پژوهشی را به نگارش درآورند و یا اینکه در مرحله پایان دوره اند و به زودی باید پروپوزال، یا پایان نامه شان را برای فارغ التحصیلی آماده کنند. این دوره به شما کمک می کند تا مراحل نگارش تحقیق را به دقت و به شکل عملی طی نمایید.

 

از جمله سرفصل های این دوره آموزشی عبارتند از:

  • چطور تحقیقم را شروع کنم؟
  • چطور موضوع مناسبی برای تحقیقم پیدا کنم؟
  • چطور سوال و فرضیه مطرح کنم؟
  • چطور اطلاعات و منابع مورد نیازم را گردآوری کنم؟
  • منابع علمی در فضای مجازی کدامند و چطور به آنها دسترسی پیدا کنم؟
  • پیشینه و ادبیات نظری تحقیقم را چگونه آماده کنم؟
  • چطور بهترین روش را برای تحقیقم انتخاب کنم؟
  • چطور داده هایم را تجزیه و تحلیل کنم؟
  • چطور از یافته هایم نتیجه گیری کنم؟
  • چطور گزارش تحقیقم را بنویسم؟

 

اگر در جریان دریافت درس ها، سوالی برای تان پیش آمد، می توانید سوالتان را به ایمیل مسئول کارگاه بفرستید تا ایشان به آن پاسخ دهد.  در صورتی که شما هم تمایل دارید در کنار دو هزار و هفتصد و پنجاه دانشجوی دیگر، به صورت رایگان از این کارگاه آموزشی استفاده کنید، کافی است فرم زیر را پر کنید.